27 júna 2008

Underworld

Dnes som mal dosť času, aby som si pozrel tento film. Ak čakáte rozprávočku, pri ktorej si v nedeľu oddýchnete, tak práve tento film k tomu nie je vhodný. Avšak pokiaľ čakáte akčný sci-fi film, ktorý by sme mohli zaradiť aj k horrorom, tak si určite Underworld vychutnáte.

Na začiatku vám mladá upírka Selen (Kate Beckinsale) objasní pôvod jej rasy a priblíži prebiehajúcu vojnu. Na môj vkus je začiatok príliš nudný a pomalý aj napriek menšej prestrelke. Upírom vládne jeden zo 4 vládcov, ktorý sa však spojil s úhlavnými nepriateľmi upírov-lykanmi alebo inak vlkodlakmi. Vojna medzi týmito rasami trvá už 5 storočí, od dôb vlády Viktora (Bill Nighy). Vlkodlaci sú však na prehrávajúcej strane, lebo kedysi dávno im zabili ich vodcu, Luciena (Michael Sheen).
Selen zistí, že lykani pátrajú po jednom mužovi a snaží sa zistiť dôvod. Zachráni Michaela (Scott Speedman) pred lykanmi a zistí, že ho pohrýzli a snažia sa z neho spraviť lykana (pohrýzol ho sám Lucien, lebo stále žije). Selen znova prebúdza Viktora, aby potrestal zradcu upírov a pomohol jej poraziť lykanov. Lykani sa snažia pomocou Michaelovej krvi skrížiť ich rasu s upírmi a vyšľachtiť tak novú, silnejšiu rasu. Viktor sa im v tom snaží zabrániť.
Selen sa však dozvedá celú pravdu o vyvraždení jej rodiny a sama dokončí kríženie rasy. Z Michaela sa tak stáva silný jedinec, ktorý zápasí s Viktorom. Kto vyhrá a ako to skončí, to nechám na vás.

Moje pocity z tohto filmu nie sú bohvieaké. Miestami je film nudný, inokedy zas neviete, kto je upír a kto lykan a kto vlastne proti komu bojuje a na koho je strane. Celkovo dej je plytký ako mláka, keď vonku naprší. V celom filme nejde takmer o nič iné ako len zabíjanie a mučenie. Je to film vhodný pre ľudí, ktorí majú radi aspoň 10 litrov krvi v každej scéne :D. Vyzdvihnúť však musím prechody medzi scénami a pohyby kamery.

úvodná scéna so Selen


p.s. pekná upírka, nie? ;-)

O filme:

Žáner: akčný/horror/sci-fi

Dĺžka: 121 minút

Krajina pôvodu: U.S.A.

Rok: 2003

Hrajú: Kate Beckinsale, Scott Speedman, Shane Brolly, Scott McElroy, Michael Sheen, BillNoghy, Erwin Leder, Sophia Myles


Moje hodnotenie: 4/10


Odkazy na súvisiace stránky:

Oficiálna stránka filmu: Underworld

DVD-obaly: DVD obal

Iná recenzia: Recenzia


Po pozretí Underworld 2 a Underworld: Evolution prinesiem aj recenzie k týmto filmom.

pošli na vybrali.sme.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pozri tiež:Oficiálny e-mail: MGPJohny@gmail.com
Kopírujte len s mojím povolením alebo uveďte zdroj.

Johny ©2008-2009