03 júla 2008

Underworld: Evolution

Underworld evolution je pokračovaním filmu Underworld z roku 2003.Tento film vyšiel v roku 2006, čiže o 3 roky neskôr. Uvidíte v ňom hercov z predchádzajúcej časti,ale aj niekoľko nových tvárí.
Na začiatku vás rozprávač oboznámi s legendou o upíroch a lykanoch.Príbeh sa začína v roku 1202, kedy vojaci prepadnú dedinu plnú ľudí, ktorýchpohrýzli lykani. Jedného z bratov Corvinovcov pohryzie lykan a druhého upír,takže sa z nich stávajú nepriatelia.Potom sa dej presunie do prítomnosti, kedy sa preberá zo spánku jeden z bratov, Markus.Začne pátrať po Selen a Michaelovi, po ktorých pátra aj "šedivý dedko".Selen s Michaelom nájdu upírieho väzňa, ktorý im objasní minulosť a význam prívesku, ktorý nosil Lusien.Dohodne im aj stretnutie so "šedivým dedkom", ktorý im má pomôcť.Markus im je však stále v pätách a zabíja každého, koho stretne. Chce oslobodiť svojho brata Williama, ktorý je väznený. Mapu však má Selen a kľúč má dedko.Markus zabije aj dedka a získa potrebné kľúče aj mapu a ide oslobodiť brata. Selen s výsadkovým tímom ho však prenasleduje.
Na konci sa odohrá záverečný súboj, ktorý rozhodne o budúcnosti ľudstva.Jeho výsledok si pozrite, ja vám ho neprezradím.
Podľa mňa je tento film oveľa lepší ako jednotka, aj keď je kratší. Zaujmú najmä fighty na nákladnom aute, kde sabije Michael s Markusom, alebo záverečný boj. Dej je jednoduchší na pochopenie a teraz konečnedostáva význam to, čomu ste v predchádzajúcom dieli nerozumeli. Ak ste videli Underworld 1, určite si pozrite aj Underworld evolution.

Žáner: akčný/fantasy/horor

Dĺžka: 106 minút

Krajina pôvodu: U.S.A.

Rok: 2006

Réžia: Len Wiseman

Hrajú: Kate Beckinsale, Scott Speedman, Shane Brolly, Tony Curran, Derek Jacobi, Steven Mackintosh, Bill Nighy, Michael Sheen


Moje hodnotenie: 6/10


Oficiálna stránka filmu: Underworld evolution

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia

p.s.Underworld 2= Underworld Evolution ;-).

pošli na vybrali.sme.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pozri tiež:Oficiálny e-mail: MGPJohny@gmail.com
Kopírujte len s mojím povolením alebo uveďte zdroj.

Johny ©2008-2009