11 januára 2009

V Bruggách

recenzia

Pred pozretím filmu som z toho, čo som si prečítal netušil že to bude až tak dobré. Najprv však niečo o deji.

Dvaja profesionálni zabijaci sa po vykonaní zločinu majú schovať v belgickom meste Bruggy. Už začiatok naznačí, že to tam nebudú mať ľahké. Ray a Ken sú totiž dvaja úplne odlišní chlapíci. Pokým Ken je pokojná povaha a má rád históriu, Ray je väčší divoch a okrem alkoholu sa mu v Bruggách nič nepáči. Vlastne ešte na pekné dievča som zabudol.
Pomaly sa však ich situácia zlepšuje, ale ako všetci vieme, keď je niečo dobré, čoskoro sa to pokašle.v bruggach in bruges
Priznám sa, že tento film je pre mňa ťažké zaradiť do nejakého žánru. Svojou hlavnou myšlienkou je to určite dráma a to nemyslím len problémy hlavných postáv. Počas celého filmu je nám však podávaný skvelý čierny humor, ktorý aj humorom naozaj je, takže by to mohla byť aj komédia. Akčnosťou na konci je to však nejaká zmes akčného filmu a thrilleru.
Bez ohľadu na žáner, film má kvalitné herecké obsadenie a nádherné prostredie. Naozaj, celý film nám podáva aj obraz mesta, útržky z jeho histórie a zábery starých budov. Možno pre niekoho nudné, ale na prestávky v deji je to veľmi kvalitné vyplnenie času. Podstatu filmu tvorí oľutovanie svojich činov a zmena správania, ale svoju prácu tu odvedie aj už spomínaný humor. Komu by nestačili aj tieto klady, tak vo filme je aj veľmi pekná herečka Clémence Poésy a dievčatám sa určite bude páčiť Colin Farrell.

v bruggach in bruges
Žáner: Komédia/ dráma/ thriller

Dĺžka: 107 minút

Krajina pôvodu: USA/ UK

Rok: 2008

Réžia: Martin McDonagh

Hrajú: Ray (Colin Farrell), Ken (Brendan Gleeson), Harry Waters (Ralph Fiennes), Chloë (Clémence Poésy)

Moje hodnotenie: 9/10

Oficiálna stránka filmu: In Bruges

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia

IMDb: In Bruges

p.s. máte radi čierny humor a nadávky vo filmoch?

pošli na vybrali.sme.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pozri tiež:Oficiálny e-mail: MGPJohny@gmail.com
Kopírujte len s mojím povolením alebo uveďte zdroj.

Johny ©2008-2009