25 januára 2009

Disaster movie

r v gimpeNa svete je ďalšia paródia, tentokrát na filmy z roku 2008. Na začiatok by sme si mali vysvetliť, čo to paródia je a aký je význam slova parodovať. Parodovať niečo znamená nájsť charakteristické znaky pre pôvodnú vec, tie zosmiešniť a tak vznikne kvalitný humor. Dobrá paródia nepomenúva to, čo paroduje, lebo by to z parodovania malo byť cítiť.
Tento vysvetľovací úvod adresujem hlavne tvorcom filmu. Prečo práve im, to sa dozviete za chvíľku.


disaster movie
Ak je v Disaster movie nejaký dej, tak je to asi len o tom, že sa zrazu začne plniť sen o zániku sveta. Najprv tomu nechce nikto veriť, ale sen sa stáva realitou a preto Will spolu s kamarátmi musí zachrániť svoju priateľku, ktorá je uväznená v múzeu.
Samozrejme, že o dej tu vonkoncom nejde. Cieľom filmu asi malo byť sparodovanie známych filmov z roku 2008 (niečo vyše 50% parodovaných som videl) a navodenie smiechu. Namiesto toho sa však tvorcom podaril obrovský, nudný, nechutný a natvrdlý trapas. Varovanie: Film nepozerajte v triezvom stave, mohlo by vám to uškodiť!


Myslím si, že s paródiami to ide dolu vodou. Keď som začal pozerávať filmy a prvé paródie, tak ma ešte bavili. V poslednom čase zas prišli paródie ako Superhrdina, ktoré sa mi už až tak nepáčili, ale dalo sa na nich ešte zasmiať.
Teraz však prišiel jeden veľký omyl a nabudúce asi pouvažujem lepšie o výbere filmu na pozeranie. Disaster movie musel menovať filmy, ktoré parodoval, lebo si asi neboli sami tvorcovia istý, čo parodujú. Taktiež doba filmov, kde bolo 5 minútové mlátenie nejakého človeka vtipné, už asi prešla.
Ak vám však nevadia nechutnosti, trápnosti a veci známe z iných paródií, tak si film kľudne pozrite. U mňa dostane maximálne jeden bod.

disaster movie amy winehouse
Žáner: Paródia

Dĺžka: 88 minút

Krajina pôvodu: USA

Rok: 2008

Réžia: Jason Friedberg, Aaron Seltzer

Hrajú: Matt Lanter (Will), Vanessa Minnillo(Amy), Carmen Electra (zvodná nájomná vrahyňa)

Moje hodnotenie: 1/10


Oficiálna stránka filmu: Disaster movie

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia

IMDb: Disaster movie

p.s. vám sa tento štýl humoru páčil?

pošli na vybrali.sme.sk

3 komentáre:

  1. Riadky kritik, že: 1/10 :-)))

    Inak najlepšie PARÓDIE sú: Horúce strely 1 + 2 a Bláznivé strely (a ešte aj Agent WC 40).

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Jj, tie paródie boli fajn a potvrdzuješ tým, že staré paródie boli lepšie.

    1/10...asi som to prehnal, mal som dať 0/10 :D

    OdpovedaťOdstrániť

Pozri tiež:Oficiálny e-mail: MGPJohny@gmail.com
Kopírujte len s mojím povolením alebo uveďte zdroj.

Johny ©2008-2009