31 augusta 2008

Nikdy to nevzdávaj!

Najprv som si myslel, že to bude film, ktorý bude ako klasický americký teen movie a bude sa orientovať len na bitky. Našťastie som sa pomýlil.
Jake Tyler (Sean Faris) je žiakom na škole v Iowe a tam hrá americký futbal. V jeho poslednom zápase pred sťahovaním zmláti súpera, poriadne. Pripomenul mu totiž nehodu jeho opitého otca.
Jake spolu s jeho matkou a bratom sa sťahujú na juh. To znamená nová škola, noví spolužiaci a príležitosť začať odznova. Jake si však jeho spomienky berie so sebou. Na novej škole však videli jeho video zo zápasu. Mimochodom na Youtube ;).


Ako prvý sa mu prihovorí Max Cooperman (Evan Peters), ktorý sa stáva jeho kamarátom. Jake stretne taktiež peknú novú spolužiačku Baju Millerovú (Amber Heard). Zažije však aj nepríjemné stretnutie s Bajiným frajerom Ryanom McCarthym (Cam Gigandet). Ryan sa s Jakeom na párty pobije a začína sa tak vzájomná nevraživosť.
Jake tvrdo a poctivo trénuje v zápasnickej telocvični Jeana Roqua (Djimon Honsou), ktorý učí zápasníkov nielen bitkám.
Onedlho sa má uskutočniť zápasnícky turnaj, na ktorom bude Jake aj Ryan. Je jasné, že nech sa stane čokoľvek, títo dvaja sa musia pobiť a vyriešiť tak svoj spor raz a navždy.


Tento film ma zaujal a vysoko predčil moje očakávania. Od filmu, v ktorom je toľko násilia som nečakal také skvelé myšlienky. Film zobrazuje každodenný boj postáv. Teraz nemyslím boj v boxe, ale zápasy, ktoré každý z nás vedie denne. Všetci denne prekonávame množstvo prekážok a to isté prežívajú aj postavy vo filme. Či už je to Jake (vnútorný súboj so spomienkami na otca), jeho mama a brat, sám tréner Jean a aj Max. Film nám sám v názve vraví: "Nikdy to nevzdávaj!", ale už počas filmu tréner, ktorý symbolizuje životnú skúsenosť a múdrosť učí Jakea, že netreba za každú cenu vyhrať. Tento film si určite zaslúži byť na svetle sveta a mňa dostal. Niesol v sebe veľké myšlienky a po filmovej stránke mal dej, plynulosť, akčnosť, kvalitný soundtrack (My chemical romance, Kanye West) a zaujímavé kamerové efekty. Hodnotenie filmu bude vysoké.


Žáner: Akčný

Dĺžka: 110 minút

Krajina pôvodu: USA

Rok: 2008

Réžia: Jeff Wadlow

Hrajú: Djimon Honsou, Amber Heard, Evan Peters, Leslie Hope, Cam Gigandet.


Moje hodnotenie: 10/10


Oficiálna stránka filmu: Never back down

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia

p.s. inak pekné babeny tam ;)
p.s.2 ešte stále platí novinka v recenziách

Obrázok: Allmoviefoto Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

Anketa-filmy 3

Dnes sa skončilo v poradí už tretie hlasovanie o najlepší film. Výsledok sa dal očakávať. Na výber ste mali totiž z filmov Gabriel-anjel pomsty, Vexille 2077, Resident evil: Zánik, Oko.
Predpokladal som, že film Vexille 2077 bude poznať málo ľudí, takže nedostane veľa hlasov. Nedostal žiadny.
Resident evil ma neprekvapil. Bolo to očakávané pokračovanie a samozrejme ho videlo najviac ľudí.
Oko ma trocha sklamalo. Tiež som čakal, že tento film pozná viac ľudí a zahlasujú zaň, dostal však iba jeden hlas.
Gabriel-anjel pomsty som nečakal, že bude tiež niekto poznať, ale dostal jeden hlas.

Tak tu sú výsledky v prehľadnejšej tabuľkovej forme:


Hlasovať môžete aj v ďalších anketách, ktoré sú momentálne k dispozícii. Vyjadriť sa k jednotlivým filmom, o ktorých sa hlasovalo, sa môžete do komentárov k daným článkom. Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

27 augusta 2008

RSS

Rozhodol som sa napísať krátky článok o RSS. O tom, čo to vlastne je a na čo slúži.

Wikipédia uvádza, že RSS je XML formát, ktorý slúži na čítanie noviniek z webstránok.
Teraz po lopate: RSS sleduje obsah vami vybranej stránky a vám ho v reálnom čase ukazuje.
A tu je vhodná otázka:"Kde mi ukazuje obsah?"
K využívaniu RSS je potrebný program alebo plugin do nejakého programu (webový prehliadač). Program môžete stiahnuť napríklad >tu< a v sebe má vstavanú RSS napríklad Mozilla Firefox a aj Opera.
Symbol, ktorý vidíte vľavo hore je označenie pre RSS. Ak takýto symbol vidíte na stránke, napríklad aj v mojom sidebare, tak môžete odoberať obsah stránky. Ak na stránke nie je takýto symbol, tak môžete odoberať obsah tiež. Vaša čítačka alebo webový prehliadač vám umožní odoberať obsah skoro z každej stránky.

Výhody RSS:
+ šetrí vám čas (nemusíte načítavať zakaždým stránku)
+ prehľad o udalostiach
+ jednoduchosť

Nevýhody RSS:
- ak je vstavaná v prehliadači, spomalí to jeho zapnutie
- ak máte veľa RSS stránok, tak to bude neprehľadné

RSS využívajte hlavne na stránky, o ktorých chcete mať rýchly prehľad a vedieť, kedy bude niečo nové.
Pre odoberanie mojich príspevkov kliknite >sem<

Obrázok: Thorlabs Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

26 augusta 2008

Moje prázdniny 08-časť 3.

Tak a máme tu tretí a posledný deň mojich prázdnin u starkej.
Ráno som vstal a robil také klasické veci ako povedať všetkým "dobré ráno", umýval som sa a jedol. Potom som išiel starkej do lekárne po lieky. Bola to taká ranná rozcvička. Videl som iba tetky na trhu a nič zaujímavé. Potom som konečne došiel do lekárne, čakal 2 minúty, kým sa lekárničke uráči prísť a vypýtal som si lieky."Lieky ešte neprišli, skúste po 12:00!"
Pomyslel som si:"No dobre, však sa aspoň prejdem."
Došiel som "domov" a povedal to starkej. Potom som išiel pred TV, pozeral ani neviem čo, hladkal mačku, ktorá pekne priadla a pil kávu.
Po 12:00 som teda išiel opäť do lekárne. Slnko poriadne pražilo a asfalt to len znásoboval. Povedal som sám sebe, že prečo som taký ch*j a trepem sa niekam na pravé poludnie. Nikto nikde, iba ja idem niekam. Stretol som len jedného chlapíka a konečne...teraz pozorne čítajte... tú babu, ktorú som spomínal v prvom článku. Išla na biku po ceste aj s taškou, pozrela sa po mne, ja som sa otočil a pozrel sa na ňu, ale keďže bola na biku, bola péééékne ďaleko (inak konečne dobrá kombinácia: baba+bike).
Takže nebol som jediný úbožiak, čo bol vonku na obed.
Potom som zas došiel do lekárne. Lekárnička hovorí: "Dnes tie lieky nebudú, skúste až v pondelok!"
Dobre, zachoval som kľud a odišiel. V duchu som používal rôzne nadávky a k ich tvorbe prispelo výraznou mierou aj slnko. Bol som totálne znechutený. Keby ma bol niekto vtedy zastavil a na niečo sa ma spýtal, tak mu asi vynadám.
Došiel som "domov". Povedal to všetkým. Všetci boli z toho rozhorčení a spoločne sme jej nadávali do kravy, ktorá už na takú prácu nie je vhodná, lebo zabúda objednávať. Veľa ľudí z obce radšej chodí po lieky do Novej Bane.
Poobede som len oddychoval a už som nešiel nikam na prechádzku. O 16:00 prišiel po nás otec. Dospelí ešte pokecali, ale ja som už nemal chuť a len som pozeral TV.
Večer sme sa rozlúčili a išli sme domov. Cestou sme sa ešte zastavili v obchode a to bolo všetko. Doma som sadol k svojmu vytúženému PC :) a pozrel novinky :D.

Koniec! Ende! The End! Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

Toto je Sparta!

Toto je riadna paródia alebo Tohle je Sparta! :D. Ani film 300: Bitva u Thermophyl nezostal bez paródie. Keď som prednedávnom videl na jednej stránke krátke video z tohto filmu, tak som nevedel, že to vlastne z filmu je :D. K pozretiu filmu som sa dostal len náhodou.


Nemám tu ani možnosť veľmi opisovať nejaký dej, radšej opíšem, na čo tu nájdete paródiu. Samozrejme hlavne na film 300, ďalej Shrek, Spiderman, Herkules (Kevin Sorbo), Borat (hrá tu dokonca jeden herec z Borata), Rocky, Transformers, Ghost rider, American idol (superstar), Britney Spears, Paris Hilton, Brad Pitt a Angelina Jolie a mnoho ďalších.


Tvorcovia sa úzko pridŕžajú pôvodného deja a doňho vsúvajú paródie na iné filmy. Podľa mňa sa deja držia až príliš. Vo filme sú miesta, kde idete prasknúť od smiechu, ale bohužiaľ aj nudné pasáže, ktoré vyznievajú trápne. Medzi najlepšie scény patrí tanečný fight medzi Sparťanmi a Peržanmi. Nejaká paródia tu už dlho nebola a preto bola potrebná. Vedel by som si ju predstaviť aj lepšie, ale na moje nároky to stačilo. Podobné paródie ako napríklad Date movie, Epic movie a Scary movie boli podľa mňa lepšie.


Žáner: Paródia

Dĺžka: 84 minút

Krajina pôvodu: USA

Rok: 2008

Réžia: Jason Friedberg, Aaron Seltzer

Hrajú: Diedrich Bader, Kevin Sorbo, Carmen Electra


Moje hodnotenie: 5/10


Oficiálna stránka filmu: Meet the Spartans

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia

p.s. konečne po dlhom čase paródia :)
p.s.2 ešte stále platí novinka v recenziách Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

24 augusta 2008

Moje prázdniny 08-časť 2.

V noci sa mi nedalo dobre spať, lebo ma otravoval svojím bzučaním pri mojom uchu komár. Ráno som sa zobudil s 2 štípancami na ruke-nepríjemné!
Naraňajkoval som sa a potom sme išli s mamou a tetou autobusom do Novej Bani. Zistil som, že SAD Zlaté Moravce nedokáže zobrať moju čipovú kartu SAD Zvolen, takže som musel platiť hotovosťou. V Novej Bani sme išli nakupovať zlacnené oblečenie a nejaké tie potraviny a dobroty :D. Nazbieralo sa nám toho teda dosť, asi 4 plné tašky.
Hovorí sa, že svet je malý. Mne sa však zdá, že malá je iba Nová Baňa. Za polhodinu som 3x stretol tie isté baby :).
Po docestovaní "domov" sme sa najedli a išli sme pozerať film. Vonku bolo neuveriteľne horúco, no ja som sa aj tak vybral so psom na prechádzku a zase na to isté vzdialené miesto. Tentokrát som mal so sebou aj vodu, misku a fotoaparát. Po pravidelných úsekoch som sa napil ja a nalial som aj psíkovi do misky. Cestou som fotil všetko, čo ma zaujalo. Priznám sa, že som toho veľa neodfotil :D. Sem dám na koniec iba pár fotiek.
Cestou späť som konečne splnil cieľ cesty. Zistil som domov ďalšieho dievčaťa, škoda, že bola vonku aj jej mama. Inak na mne muselo byť zjavné, že nie som odtiaľ. Nikoho som tam nevidel so slnečnými okuliarmi a pritom slnko pražilo. Ďalej nikto nechodil von až do večera a iba ja som sa túlal vonku so psom :D :D. Neviem, čo si o mne mysleli :D, dobre, že som nechodil na pravé poludnie :D.
Večer sme sa šli ešte prejsť po dedine. Pravý život tu začína až večer. Feťáci majú miesto pod Kláštorom v lese, moja veková vrstva, ktorá nefetuje na námestí na lavičkách a mladšia veková vrstva na detských preliezkach + zopár na bicykloch.
Večer, keď sme sa vrátili sme si ešte opekali. Mal som "šťastie" a špekačka mi spadla do ohňa. Po opekaní sme ju však vytiahli a mal ju aspoň pes.
Inak nechápem svoju tetu. Najlepší chlieb, namastený masťou z opekania hádže psovi. Až mi bolo na zaplakanie :D. Po opekaní sme si dali Tequillu. Jej pitie bolo zaujímavé. Na ruku si dať soľ, oliznúť, zapiť a potom si dať citrón. Potom to malo lepšiu chuť a netočila sa mi hlava.
Potom sme išli spať a konečne som sa dobre vyspal.
To dievča, ktoré som spomínal včera, som nestretol...možno zajtra...

Zajtra sem pridám ďalšie pokračovanie môjho denníka. Tu sú spomínané fotky:

Kláštor v Hronskom Beňadiku


Vinice


Pes Dino :D


Pohľad na obec z poľa


Mňam!!!
Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

Diablova žatva

Názov je vcelku zábavný :D. Po česky to však asi znie lepšie, veď posúďte sami- Krvavá sklizeň.


Katherine (Hilary Swank) je uznávaná vedkyňa, ktorá odhaľuje tajomstvá vraj nadprirodzených úkazov pomocou vedy. Taktiež o tom aj prednáša.
Jedného dňa za ňou príde chlap, ktorý jej opisuje záhadu, ktorá sa deje v malom meste. Prijme ponuku a spolu s kolegom sa na to ide pozrieť. Je to prvá záhada, pri ktorej jej veda nepomôže. V mestečku sa začne prejavovať 10 božích rán egyptských. Katherine však prestala v Boha veriť, keď jej zabili rodinu. Teraz musí začať znova veriť a pokúsiť sa odvrátiť temný osud mestečka.
Za všetko vraj môže malé dievčatko. Katherine začína čoraz viac veriť obyvateľom, ktorí jej tvrdia, že ju je potrebné zabiť. Zabije ju Katherine alebo nie? Bude mestečko stratené alebo ho Katherine zachráni? Pozrite si film, viac nemôžem prezradiť :).


Mne sa film celkom páčil. Jednotlivé božie rany však prebehly rýchlo. Skončila sa jedna a hneď o pár minút tu bola ďalšia. Bolo to však naozaj zaujímavé a film okrem horrorového zážitku priniesol aj zopár poznatkov z biblie. Efekty boli zaujímavé, napríklad celá červená voda alebo elektrická búrka. Nechýbala ani krátka milostná scéna, takže film asi obsahoval všetko, čo mal.


Žáner: Thriller/horror

Dĺžka: 96 minút

Krajina pôvodu: USA

Rok: 2007

Réžia: Stephen Hopkins

Hrajú: Hilary Swank, David Morrissey, AnnaSophia Robb, Stephen Rea, Idris Elba


Moje hodnotenie: 7/10


Oficiálna stránka filmu: The Reaping

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia

p.s. neviem čo mám napísať sem do p.s. :D
p.s.2 ešte stále platí novinka v recenziách

Obrázky: Thecia Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

23 augusta 2008

Moje prázdniny 08-časť 1.

Samozrejme písať o celých prázdninách sa mi nechce. Spomeniem len taký posledný výletík ku starkej a tete. Išla so mnou aj moja mama, takže to nebolo v zmysle mojich predstáv :D.

1.deň
Tento deň sa niesol v znamení cestovania a nakupovania. Autobus nám išiel pred obedom a dovtedy sme nakupovali sladkosti na cestu atď. Najzaujímavejším na tomto dni bolo práve cestovanie. Nastúpili sme s mamou do autobusu a sadli si. Prvá zlá vec bola, že sedadlo bolo pokazené, takže mama sedela nakrivo. Druhou, omnoho horšou vecou bolo, keď do autobusu nastúpili dvaja opití rómski spoluobčania. Samozrejme si sadli pred nás, ako inak. Chlapík si tam začal spievať pesničky a obťažovať svoju partnerku. Všetci v autobuse sa na nich dívali a pôsobilo to komicky, keď sa ľudia otáčali z tých prednejších sedadiel. Najväčšou srandou bolo, keď sme išli do ostrej zákruty a tá opitá žena padla na zem. Mal som takú chuť sa smiať, ale nechcel som nejak provokovať toho chlapa. Škoda, že som nesedel na druhej strane autobusu, to by som to aj natáčal na mobil :D. Potom po 500 metroch našťastie vystúpili.
Ďalšou zaujímavosťou cesty bolo, keď sme boli medzi Bankami (mestská časť Banskej Štiavnice) a Vyhňami. Autobus išiel po takej úzkej ceste popri múriku. Zrazu sa oproti objavil druhý autobus a nebolo sa kde odstúpiť z cesty. Náš autobus cúval asi 100 metrov a komplikovaným spôsobom manévrovania sa podarilo túto "zápchu" uvoľniť. Už sme sa chceli pohnúť, ale v tom išla oproti nám Tatrovka, tak sme čakali. Mysleli sme, že už nás nečaká nič zlé, ale zrazu sa na asfalte pásli ovce a kozy (zvieratá) a ani trúbenie ich neodplašilo. Neviem čo jedli na tom asfalte, ale chutilo im to tak, že autobus ich odtiaľ musel odhŕňať :D.
Ďalej už bola cesta pokojná. Nával strachu sme zažili, keď sme došli do Žarnovice. Tam nám mal autobus odchádzať o 12:39 (podľa Atlasu), ale tam bol iba nejaký o 12:35. Našťastie to bol ten správny. Onedlho sme dorazili do Beňadika. Tam sme sa zvítali so starkou, tetou a psom :D. Vybalili sme sa a prezliekli. Ja som potom išiel so psom na prechádzku. Prešiel som asi 3 kilometre. Išiel som popri domoch, poli a aj viniciach a potom zas tou istou cestou naspäť. Potom som prišiel "domov". Pes už mal toho zjavne dosť, iba sa napil vody, trocha to rozchodil a ľahol si. Pri tom všetkom dýchal veľmi rýchlo a bol uťahaný.
Pýtate sa, prečo som išiel až tak ďaleko a dlho? Samozrejme, že to nebolo len tak, aby som išiel na prechádzku. Primárnym cieľom bolo zistiť, kde bývajú nejaké dedinské fajné baby. Už z minulého roku som o jednom dome vedel, preto som išiel tou cestou. Stretol som tú babu alebo nie??? To sa dozviete v pokračovaní tohto prázdninového denníka. :D

U starkej v Hronskom Beňadiku som bol iba 3 dni, preto budú nasledovať ešte 2 články na pokračovanie. Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

Gangstri

Tak toto je pekne masový film. Nebudem tu opisovať ani veľmi dej, pretože som ho v tomto filme nenašiel.


Claude Corti (Philippe Caubére) je bossom mafie a sleduje všetky svoje obchody a núti každého platiť. Vo vymáhaní mu pomáha Franck (Benít Magimel) a Claude ho berie ako syna. Claudeov priateľ mu dohodí jeden kšeft. Je to však pasca a Claude príde pri prestrelke o pár mužov. Jeden nepriateľ ujde a preto ho dá vyhľadať. Priateľ, ktorý mu kšeft sprostredkoval, nezaručil bezpečnosť a preto musí pykať. Claude mučí vskutku geniálne. Rozvŕta mu kolená a vydlabe oči. Problémy sa však hrnú ďalej. Majiteľ jedného z barov už pomerne dlho nezaplatil Claudovi a preto ho dostanú do pasce. Keď zbadá Clauda, už vie, čo sa deje. Claude mu do zadku strčí baseballovú pálku až kým neomdlie. Veru, aj to sú mafiánske praktiky. Keď sa však preberie, zradí Claudea a zavolá naňho polišov. Tí ho zatknú a uväznia.
Claude je takto odstránený zo scény a v meste je neporiadok. Arabi sa ho chcú zbaviť a Claudovi bývalí ľudia si musia vybrať, či ho podržia alebo ho zradia.


Tento film bol vskutku o mafiánoch. Samé ku*vy, drogy, sex, peniaze a násilie. Vo filme bolo veľa krvi a ďalších zaujímavých vecí. Chýbal mi tu však poriadny dej. Vlastne to nebolo o ničom. Stále dookola len drogy a sex,sex,sex... . Podotýkam, že tento film som pozeral s mamou a tetou, takže to vyznelo celkom zaujímavo a posteľných scén tu bolo dosť. Okrem sexu a krvi film nič neukázal, preto ma ani veľmi nezaujal.


Žáner: Thriller

Dĺžka: 107 minút

Krajina pôvodu: FR

Rok: 2007

Réžia: Fréderic Schoendoerffer

Hrajú: Benít Magimel, Philippe Caubére, Ichem Saibi

Moje hodnotenie: 4/10


Oficiálna stránka filmu: Crime Insiders-nenašiel som

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia

p.s. takú modrú tekutinu by som chcel aj ja :D
p.s.2 ešte stále platí novinka v recenziách

Obrázky: Twitchfilm Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

22 augusta 2008

Anketa-filmy 2

Práve som docestoval, bližšie o tom napíšem asi až zajtra. Nechce sa mi robiť žiadna tabuľka, takže prosím ospravedlňte formu :). Z filmov, ktoré som ponúkal na hlasovanie sa vám najviac páčil film Ratatouille. Teší ma, že ste vybrali práve tento film. Ostatné skončili za ním veľmi ďaleko, Bunker smrti dokonca nemal žiadny hlas. Tu sú teda výsledky:
Dúfam, že ste aj vy spokojní s výsledkami. Ak nie ste spokojní, tak môžete už len napísať komentár, pretože hlasovať sa nedá. Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

18 augusta 2008

Dračie vojny

Na začiatku nám rozprávač povie o jednej legende. Dej nás zavedie priamo do vojny medzi zlým hadom a ochrancami mladého dievčaťa. Zlý had tentokrát nevyhral, pretože dievča aj so svojím ochrancom-milencom spáchajú samovraždu.


Dej sa následne prenesie do budúcnosti, kedy sa v LA stala nehoda. Ethan (Jason Behr) je novinár, ktorý sa snaží zistiť o prípade čo najviac. Všetko začne byť podivné a to Ethanovi pripomenie jeden zážitok z detstva, po ktorom mu ostal amulet, ktorý nosí na krku. Vie, že musí nájsť 20-ročné dievča Sarah (Amanda Brooks). Tá medzitým vidí v TV nehodu a príde jej zle. Tuší, že príde niečo zlé a jej vidiny sa napĺňajú.


V meste sa už totiž nachádza zlý had, ktorý ide Sarah po stope a zabíja všetkých, čo mu prídu do cesty. Ethan ako ochranca Sarah ju musí zachrániť a ich životy závisia iba na ich schopnosti utiecť hadovi. Majú im v tom pomáhať FBI a aj armáda US, ale akosi sa im to nedarí. 500-ročná armáda im robí problémy a ani s najmodernejšou technikou nedokážu poraziť nepriateľa. Vyzerá to dosť komicky, keď vojaci strieľajú zo samopalov a starí bojovníci sa kryjú iba kovovými štítmi a nič sa im nestane. Taktiež vstup armády do jaskyne vyznel veľmi zábavne. Prišli tam ako veľkí hrdinovia, ale keď zbadali hada, utekali von, čo im sily stačili.
Takže s "výraznou" pomocou armády Ethan aj Sarah unikajú na aute, nepriatelia ich však dostihnú a zajmú.
Všetko je pripravené na obetu, kedy má zlý had zjesť Sarah. Ethan však v talizmane ukrýva veľkú silu a jednou tlakovou vlnou zničí celú nepriateľskú armádu, čo je dosť neuveriteľné. Na pomoc Ethanovi príde aj dobrý had a začína sa tak súboj hadov. Ktorý vyhrá, si pozrite.


Legenda v tomto filme bola celkom dobrá, aj jej opis a prostredie stvárnili pekne. Avšak scény v LA pripomínal skôr Godzillu. Armáda zlého hada a aj on devastovali všetko a bezradná armáda ich nedokázala zastaviť. Scény, ktoré mali nastoliť strach, pôsobili nudne a smiešne. Zaujalo ma však grafické stvárnenie armády zlého hada, tie vymyslené príšery s raketometmi boli zaujímavé. Ku koncu sa prostredie filmu zlepšilo. Tmavá obloha, všade nepriatelia a malá šanca na prežitie. Vtedy to už začalo naberať na sile. Neznesiteľné však boli zvuky hada a draka pri záverečnom súboji. Nepočuli ste nič iné iba zavýjanie, až ma z toho rozbolela hlava. Film sa skončil pomerne dojímavo a smutne a nemôžme vylúčiť ani pokračovanie. Dalo sa to pozrieť, ale tá prostoduchosť nebola užitočná. Chcelo by to trocha viac ako len ničenie budov a utekanie.


Žáner: Akčný/dráma/fantasy

Dĺžka: 90 minút

Krajina pôvodu: Južná Kórea

Rok: 2007

Réžia: Hyung-rae Shim

Hrajú: Jason Behr, Amanda Brooks

Moje hodnotenie: 6/10


Oficiálna stránka filmu: D-war

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia

p.s. neviem prečo to nazvali dračie vojny, keď tam boli skoro stále iba hady :D
p.s.2 nezabudnite na starú novinku v recenziách :D

Obrázky z: IMDB Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

17 augusta 2008

Môj rebríček filmov

Pozeral som si zoznam filmov, ktoré som už videl a rozhodol som sa, že spravím rebríček najlepších z nich. Pôvodne som chcel, aby rebríček mal len 10 miest, ale keď som mal vypísaných už 25 filmov, ktoré sa mi páčili, rozhodol som sa ho rozšíriť na 25 miest.
Teraz zverejním rebríček tu a potom ku každému filmu napíšem, prečo práve tento film je na tom mieste.
Rebríček je teda tu:
 1. Zelená míľa
 2. Meno ruže
 3. Gladiátor
 4. Krstný otec 1
 5. Da Vinciho kód
 6. Krstný otec 3
 7. Vykúpenie z väznice Shawshank
 8. Trója
 9. Posledný samuraj
 10. Americký gangster
 11. Purpurové rieky
 12. Kolja
 13. Pád Tretej ríše
 14. Goyove prízraky
 15. Umučenie Krista
 16. Krstný otec 2
 17. Firma
 18. Ratatouille
 19. Hitman
 20. Oko
 21. Borat
 22. Let´s dance
 23. Votrelec versus predátor
 24. Van Wilder
 25. Veľkofilm
Tak a teraz postupne o každom filme:

1. Zelená míľa
Zaslúžene prvé miesto. Námet z knihy Stephena Kinga je úžasný a príbeh väzňa, ktorý je odsúdený nespravodlivo za svoju ochotu pomáhať je dojímavý. Taktiež vzťah, ktorý vzniká medzi dozorcom a väzňom je úžasný. Väzeň John má aj nadprirodzené schopnosti, ale dej sa sústreďuje hlavne na vzťahy medzi postavami.

2. Meno ruže
Kto nečítal knihu od Umberta Eca, tak asi ťažko pochopí filmu. Film je síce zostručnený, ale jeho pútavosť zostáva naďalej. Je to detektívka, ktorá sa odohráva v kláštore a vy stále neviete, kto spáchal zločin, lebo váš tajný tip práve zomrel. Nemáte šancu uhádnuť páchateľa :).

3. Gladiátor
Trocha starší film, ale je výborný. Zobrazuje nekalé praktiky v Ríme a aj ťažký osud vojaka, ktorý ak chce nastoliť spravodlivosť, musí prežiť súboje v aréne a obetovať aj najdrahšiu obeť.

4. Krstný otec 1
Klasický mafiánsky príbeh. Udivuje ma hlavne usporiadanie moci v mafiánskej rodine a ich pravidlá, ktoré sa rešpektujú aj medzi úhlavnými nepriateľmi. Sila mafie spočíva v jednote. Film toto verne zobrazuje a je aj mierne akčný. Taktiež podľa knihy, od Maria Puzza.

5. Da Vinciho kód
Pripútaný ku kreslu budete sledovať, ako hlavní hrdninovia postupujú od nápovedy k nápovede a hľadajú tajomstvá minulosti. Napínavosť charakterizuje tento film a aj hádanky a dej sú prepracované.

6. Krstný otec 3
Oproti jednotke je tu omnoho viac vrážd a akčnosti. Tu sú tie pravé mafiánske čistky a dobrý don vidí, kto je jeho nepriateľ a zradca.

7. Vykúpenie z väznice Shawshank
Taktiež námet od Stephena Kinga. Jeden človek svojím úsilím dokáže zmeniť chod celej veľkej väznice a taktiež sa prenesie cez to, že je tam neprávom. Svojou šikovnosťou si zabezpečí aj peniaze. Taktiež je tu zobrazený typ človeka-väzňa, ktorý si tak zvykol na väzenie, že sa bojí vyjsť von na slobodu, aj keď môže.

8. Trója
Spracovanie mýtu o trójskej vojne spolu so všetkými hrdinami vojny podľa Homérovho diela. Páčia sa mi takéto filmy, ktoré sú založené na histórii a vidíte tam výzbroj a dávne bitky.

9. Posledný samuraj
Taktiež film, ktorý má srdce a dej. Samuraji sa neboja položiť svoj život proti veľkej presile a novým zbraniam. Sú však omnoho chytrejší ako nepriateľ a skvelá taktika im umožní víťazstvo nad silnejším súperom.

10. Americký gangster
Niečo podobné ako Krstný otec, tu je však zobrazená modernejšia tvár mafie, kde už bohužiaľ neplatia pravidlá, ale ak sa nájde človek, ktorý rešpektuje určité medze a svojou inteligenciou dovedie svojich ľudí k moci, tak sa stáva vážnym súperom pre staré klany.

11. Purpurové rieky
Na presný dej si nespomínam, ale herec ako Jean Reno potvrdzuje kvalitu. Pátranie po minulosti je prítomné aj v tomto filme.

12. Kolja
Český film, ktorý má dej zasadený do socializmu. Rusi sú všade a ľudia ich majú plné zuby. Nečudo, že sa hlavná postava nepoteší, keď zistí, že sa musí starať o ruské dieťa a jeho matka (matka hlavnej postavy) je zásadne proti Rusom. V tomto filme je komickosť počas tých najťažších chvíľ. Naozaj pekný film.

13. Pád Tretej ríše
Spracovanie konca 2. svetovej vojny, hlavne jej posledných okamžikov. Dej sa sústreďuje na Adolfa Hitlera počas obliehania Berlína. Vodca už tuší, čo sa stane, ale všetkých drží v nádeji do konca. Vlastnú rodinu otrávi pomocou tabletiek a sám sa pripravuje na svoj koniec. Pútavý a dramatický film, ktorý sa snaží verne zobraziť históriu a posledné okamihy ľudí.

14. Goyove prízraky
Film zobrazuje ťažký život umelca počas inkvizície a Napoleonovho vpádu. On je vážený, avšak jeho priateľov a lásku zatvára inkvizícia a on sa snaží týmto nezmyselným mukám zabrániť.

15. Umučenie Krista
Spracovanie biblického príbehu, ktoré si nekladie servítku pred ústa. Je to naozaj veľmi krvavý film, ktorý vám spôsobí taktiež muky. Veď dívať sa na to mučenie nie je nič príjemné. Zaujímavosťou je aj použitie hebrejského jazyka, takže pripravte sa na titulky :).

16. Krstný otec 2
Predchádzajúce diely skončili omnoho lepšie v tomto rebríčku. Je to preto, lebo dvojka bol skôr taký vysvetľovací diel s malým množstvom akcie a zaujímavostí.

17. Firma
Film podľa knihy Johna Grishama. Knihu som čítal a bola napínavá. Takisto aj tento film. Začiatok je ako sen, firma vám ponúkne veľa peňazí, dom, auto a všetko po čom túžite. Keď však zisťujete, že v minulosti tu zmizli zamestnanci a nikto vám nedovolí ísť na tretie poschodie, je to podozrivé. Kladiete si otázky, odkiaľ berie firma na to peniaze? Prečo má tak málo zamestnancov a je prosperujúca? Prečo zarába lepšie ako keby bola v NY? A pomaly prichádzate na to, že firma nerobí všetko podľa poriadku a vy ste v tom zapletený až po uši. Nemôžete veriť ani federálom, ani firme, takže všetko je na vás.

18. Ratatouille
Príjemný film na oddýchnutie, s pekným dejom. Myšiak má svoj sen a ide za ním a pritom sa spriatelí s chlapcom. Je to fakt pohodovka.

19. Hitman
Nejde len o strieľanie. Agent Hitman si svoje úlohy plní dokonale a svojej organizácii slúži perfektne. Avšak organizácia sa ho snaží zbaviť, takže nemôže veriť už nikomu. Je zvyknutý pracovať sám, ale aby prežil, musí sa spojiť s jednou ženou. Všetko má dokonale naplánované a unikne organizácii aj polícii.

20. Oko
Pekný horror, ktorý však má aj mierny dej. Na konci človek pochopí, čo sa žiadalo od hlavnej hrdinky.

21. Borat
Veľmi zaujímavý film. Chudáci Kazachstanci. Film ich zhovadil, ale bola to neuveriteľná sranda. Borat je fakt zaujímavý človek, ktorého život nechápu vo vyvinutej Amerike a vyrába tak vtipné situácie.

22. Let´s dance
Niekto poznáte tento film pod názvom Step up. Je tu všetko, čo zaujíma mladých ľudí, teda tanec, hudba, láska a problémy :D.

23. Votrelec versus predátor
Tu zaujme hlavne technologická vyspelosť predátora, ako aj akčnosť a boj o holý život.

24. Van Wilder
Niečo podobné ako Prcičky. Van Wilder je študent, ktorý sa snaží spolu s kamošmi vyhrať v súťaži nad snobmi z tej istej univerzity. Samozrejme hra nie je vždy férová, preto tu zažijete fakt nechutné kúsky od obidvoch strán.

25. Veľkofilm
Alebo taktiež aj Velkej biják a Big epic. Je to paródia na viacero fimov. Tento film sa nemusí každému páčiť, ale ak nehľadáte žiaden zmysel filmu a chcete sa len zabaviť, ako niekto zhovadí filmy, ktoré ste videli, tak je to pre vás to vhodné. Mne sa to páčilo a spravili z toho zaujímavý mix :D.

Tu je teda môj rebríček. Mne sa páčili tieto filmy pre rôzne dôvody, vám sa môžu pre iné alebo ich môžete aj neznášať. Do komentárov môžete napísať aj váš rebríček filmov, nemusíte 25 :D , stačí TOP 3, alebo ak je tu nejaký veľký fanda, tak aj TOP 10 :D.

Pridal som aj anketu, aby ste mohli hlasovať, ktorý film sa vám z mojej TOP 10 páči. Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

16 augusta 2008

Zaujímavé vozidlá

Nedávno som precestoval pomerne veľa kilometrov a videl som zaujímavé skvosty z automobilového sveta.

Napríklad tieto 2 limuzíny. Neviem, aké sú dlhé, ale viem, že je to priveľa na naše zákruty. Kto napríklad pozná cestu z Banskej Štiavnie do Hodruše-Hámre tak vie, že toto auto by sa zlomilo hneď na prvej zákrute :D. Ale mám jedno želanie. Teraz pozorne čítajte všetci, čo ma poznáte. Ak na to budete mať, tak mi takúto limuzínu objednajte na svadbu :D. Dobré želanie, nie? :D.


Ďalším zaujímavým fárom je tento Ford Mustang. Toto auto je mojou srdcovkou. Strašne sa mi páči štýl tohto auta, tie svetlá a výkon motora pod kapotou. Škoda, že stojí okolo 800.000 sk a žerie obrovské množstvá benzínu. Takže na môj sen vlastniť toto auto asi nebudem mať nikdy.


Ak sa mám však priznať, viac sa mi páčia staršie verzie tohto auta. Neboli síce tak luxusné, ale motor vydával nádherný zvuk a tvar spolu s designom bol omnoho lepší, teda podľa mňa.

Tu je zas Subaru Impreza. Aj toto je obrovský požierač paliva. Skoro ako ruský tank :D. Auto sa mi páči, ale nechcel by som ho. To by som si radšej z WRC-čok vybral Mitschubischi Lancer. Samozrejme by som sa rád previezol aj v tomto aute :) . Zažiť takú poriadnu rallye, tak asi do auta už nesadnem nikdy :D.

Takže môj výlet bol vcelku zaujímavý, čo ma však mrzí je, že som so sebou nemal môj fotoaparát Sony, ale iba mobil SonyEricsson s 2 Mpix. fotoaparátom. Ale na publikovanie stačia aj takéto fotky.

p.s. ak budete mať peniaze nazvyš, tak mi môžete niečo zo spomínaných áut kúpiť :D Vďaka vopred :D Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

14 augusta 2008

Votrelec versus predátor 2


Máme tu pokračovanie filmu Votrelec versus predátor. Ako to väčšinou u pokračovaní býva, každý diel naviac je horší. Či to platí aj tu, sa dozviete.

Dej dvojky sa začína presne tam, kde sa skončil v AVP 1. Loď s mŕtvym predátorom odchádza na domovskú planétu, ale v predátorovi je ukryté mláďa votrelca. To vyvraždí celú posádku. Predátorská technika je však takmer dokonalá, preto sa o tom dozvie aj predátor na domovskej planéte, ktorý sa vyzbrojí a odlieta na Zem.
Na Zemi sa zas začal množiť votrelec a unáša ľudí. Šerif Morales (John Ortiz) spolu s jeho kolegom a ďalšími ľudmi prečesávajú les, aby našli strateného otca s dieťaťom. To už tu však je aj predátor, ktorý pomocou jeho špeciálnej tekutiny zahládza stopy po telách. Pri tomto "čistení" ho vidí šerifov kolega a doplatí na to vskutku originálne, stiahnutím z kože.
Popri masakrovaní sa odohráva ešte jedna dejová línia. Takpovediac hlavná postava Dallas (Steve Pasquale) sa vracia domov z väzenia a stretáva sa so šerifom, ale hlavne so svojím bratom, ktorý má v meste pár problémov.
Predátor aj votrelec pokračujú vo vyvražďovaní. V tomto filme sú proti sebe 3 skupiny a to už je potom o krv postarané. Ľudia sú na tom bohužiaľ najhoršie. Chce ich votrelec pre potravu a rozmnožovanie, pre predátora sú zas odpad a zavadzajú mu. Ľudia však nechcú tak ľahko zomrieť, vyzbroja sa, zavolajú národnú gardu, ktorá mimochodom vydrží na scéne neuveriteľných 10 sekúnd, pokým ju votrelec nerozseká. Zanechajú však po sebe obrnený transportér, čo sa ľudom z mesta zíde. Šerif sa spojí s plukovníkom, ktorého prisľúbená pomoc v podobe lietadla nevyznieva moc nadšene. Tím obyvateľov sa rozdelí, lebo šerif postupuje podľa inštrukcií plukovníka, avšak Dallas mu neverí a preto sa s bývalou vojačkou, jej dcérou, Dallasovým bratom a jeho frajerkou odpájajú. Idú do nemocnice, kde nájdu votrelca. Tu by som mal uviesť jedno ponaučenie do života: "Ne*erte zaľúbeného chlapca!"
Presne tak, predátor na to doplatil zhodením do výťahovej šachty. Podarí sa Dallasovi aj s bratom dostať do vrtuľníka? Ako problém s votrelcom a predátorom vyrieši vláda? Na to si odpovedzte sami po pozretí filmu, ale len tak mimochodom, riešenie vlády USA ma neprekvapilo :D.

Môj postoj k tomuto filmu nie je kladný. Dej je takmer nulový, nemé to žiadne zaujímavosti okrem zabíjania. Oproti jednotke je to "suché". Jednotka mala výpravu, odhaľovala tajomstvá minulosti a skončila sa zaujímavo. Tu to v žiadnom prípade nehľadajte, lebo to tu nie je. Tento film nepriniesol nič nové, teda ho ani nepovažujem za potrebný. Dúfam, že trojka nebude, lebo by to bol určite veľký prepadák.


Žáner: Akčný/sci-fi/horror

Dĺžka: 95 minút

Krajina pôvodu: USA

Rok: 2007

Réžia: Colin Strause, Greg Strause

Hrajú: John Ortiz, Steven Pasquale,

Moje hodnotenie: 3/10


Oficiálna stránka filmu: Alien versus predator 2: Requiem

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia

p.s. takú modrú tekutinu by som chcel aj ja :D
p.s.2 nezabudnite na starú novinku v recenziách :D

Obrázky: Kinema Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

13 augusta 2008

Americký gangster


Predstavte si, že ste vo vojne vo Vietname. Všade vidíte len nepriateľov, mŕtvych kamarátov a nič svetlé okrem prostitútok v meste. Čo vám prinesie nádej? No predsa drogy. Avšak keď raz začnete, je ťažké skončiť.
Vojaci, ktorí sa vrátili domov z vojny (okrem tých v truhlách) si nemohli odvyknúť a hľadali drogy aj doma v USA. To využila mafia, ktorá sa chopila obchodu s drogami. Je jasné, že každý si chce uchmatnúť z koláča čo najväčší kus. Boss černošského klanu v Harleme však náhle zomrie a niekto po ňom predsa musí prebrať kšeft.


Na scénu sa tak dostáva jeho šofér Frank Lucas (Denzel Washington). Rozhodne sa prevziať vedenie aj so svojou rodinou. Aby mohol prosperovať, zájde za svojím bratrancom do Bangkoku a ten ho zavedie priamo k zdroju heroínu. Podotýkam, že 100% a veľmi lacného.
Frank takto rozbieha veľký kšeft, kupuje domy, nasťahuje tam svoju rodinu a každý z bratov a bratrancov si berie rôzne odvetvie spracovania drog.
Vo filme uvidíte aj dlhú cestu výroby a pípravy drog, ktorú musí absolvovať Frankov tovar, aby z neho mohol vytvoriť "Modrý zázrak".
Na druhej strane sa však nachádzajú ostatné klany, ktorým zobral "jedlo" spred nosa. Tí majú na výber len z 2 možností. Buď sa k nemu pridajú alebo im vystrelí mozog (uvidíte aj názornú ukážku). Frank si pochvaľuje hlavne talianskych kolegov, ktorí podplácaním polišov zabezpečili pokoj.
Je tu však Richie Roberts (Russel Crowe), ktorý ako jediný poliš ohlásil 1.000.000 dolárov, ktoré našiel. Tým sa stal takpovediac zradcom skorumpovaných polišov, ktorí mu to dávajú najavo. FBI však rozbieha veľkú protidrogovú akciu a vytvára špeciálne protidrogové jednotky. Richie je vodcom jednej z nich a začína zisťovať a pomaly aj šlapať na krk veľkým rybám a postpune sa dostáva aj k Frankovi. Je jasné, že sa títo dvaja určite stretnú.
Strednou cestou medzi Richiem a Frankom je policajt Trupo (Josh Brolin). Symbolizuje paradoxne tú najhoršiu stranu. Je nepriateľom Richieho a zároveň si nesadol ani s Frankom. Je to najhorší poliš, akého si len viete predstaviť.
Zlomovým bodom vo filme je ukončenie vojny, ktorá znamenala všetko. Frank sa snaží získať čo najväčšiu zásielku a tak ešte zarobiť. Richie však už má veľa stôp a dôkazov a dýcha mu na krk. Taktiež Trupo si s Frankom vybavuje účty. Nakoniec nastane aj chvíľa, kedy sa Frank stretne s Richiem. Záver predstavuje spojenie 2 navzájom protikladných strán, aby chytili spoločného nepriateľa. O čom hovorím, pochopíte po pozretí si tohto filmu.


Zážitok z tohto filmu je doslova veľkolepý. Je to tým, že filmy tohto žánru ma bavia. Taktiež už meno režiséra, teda Ridleyho Scotta prezrádza veľa. Jeho film z roku 2000 Gladiátor patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy a Americký gangster sa k nim zaraďuje už tiež. Film napriek svojej dĺžke dokáže upútať diváka a udržať ho v kresle. Dej je podľa skutočnej udalosti, teda je takmer reálny. Mafia tu bola, je, aj bude, len sa jej praktiky budú meniť. V minulosti sa však dodržovali určité pravidlá, čoho dôkazom je aj tento film na štýl talianskej mafie ako Krstný otec. Dej sa rozvíja vo viacerých vetvách, Frank a ani Richie sa nijako neovplyvňujú takmer až do konca. Spojnicu tvorí Trupo, ktorý je v kontakte s oboma stranami. Kto hľadá kvalitný filmový zážitok, dokonalý príbeh a dej, skvelých hercov v hlavných roliach, tak si tento film musí pozrieť, lebo za to stojí. Prvýkrát odo mňa nejaký film dostane plný počet bodov.


Žáner: Kriminálny/dráma/mafiánsky

Dĺžka: 156 minút

Krajina pôvodu: USA

Rok: 2007

Réžia: Ridley Scott

Hrajú: Denzel Washington, Russel Crowe, Josh Brolin

Moje hodnotenie: 10/10


Oficiálna stránka filmu: American gangster

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia

p.s. skvelá mafiánska klasika zo 60. a 70. rokov!
p.s.2 nezabudnite na starú novinku v recenziách :D

Obrázky: Movie wallpapers , Kinema Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

12 augusta 2008

Lovci pokladov 2: Kniha tajomstiev

Po 3 rokoch od prvej časti Lovci pokladov: Honba za pokladom Templárov je tu pokračovanie. Opäť sa stretneme s tými istými postavami, pribudnú však aj nové, zväčša záporné tváre.


Začiatok filmu predstavuje úryvok z minulosti, v ktorom uvidíme atentát na Abrahama Lincolna a zazrieme aj predka Bena Gatesa (Nicolas Cage) , Thomasa Gatesa.
Potom sa dej presunie do prítomnsti. Ben je na prednáške, kde dokazuje, že jeho predok bol hrdina. Táto scéna mi veľmi pripomína Da Vinciho kód. Z davu sa ozve akýsi pán, ktorý má dôkaz o tom, že Thomas Gates bol vrah. Tento chlapík je záporák tohto filmu, takže pozor naňho.
Ben aj spolu s jeho otcom Patrickom (Jon Voight) vedia, že jedinou cestou, ako očistiť meno ich rodiny, je nájsť poklad. Postupujú po stopách pokladu a tak sa ocitajú na rôznych miestach sveta, napríklad Francúzsko a Veľká Británia. Všetko sa však končí tam, kde to aj začalo, teda v USA. Dej postupne odkrýva tajomstvá histórie a Ben je čoraz bližšie k pokladu. Koniec vám nepoviem, ale zaujala ma jedna vec. Záporák sa mení na dobrého a potom je za to v závere filmu aj odmenený.

Tento film mi bohužiaľ pripomína iné filmy. Strašne mi jedna už spomínaná scéna pripomenula Da Vinciho kód a to som ho už videl pekne dávno. Akčnosť sa mi zas podobala na Jamesa Bonda. Všimnite si hlavne to auto v Londýne. Je na štýl Bonda, lebo má kameru vzadu v aute. Keď mám porovnať Knihu tajomstiev s Honbou za pokladom Templárov, tak vyhrá jednotka. Tu je priveľa megalomanstiev a film vyznieva až príliš neuveriteľne a to sa mi už nepáči. Dokým to bolo v rovine reality, tak to bolo fajn, ale uniesť prezidenta alebo sa len tak vlúpať ku kráľovnej, to je na mňa už veľmi silné kafé. Prejaví sa to bohužiaľ aj na hodnotení. Ale aby som bol objektívny, tak špeciálne efekty sú lepšie ako v jednotke. Pasce sú celkom dômyselné a zaujímavé. To my však zas pripomína Indiana Jonesa. Asi to bude pre mňa nejaký pripomienkový film :D.


Žáner: Dobrodružný/akčný

Dĺžka: 124 minút

Krajina pôvodu: USA

Rok: 2007

Réžia: Jon Turtletaub

Hrajú: Nicolas Cage, Diane Kruger, Jon Voight, Justin Bartha

Moje hodnotenie: 6/10


Oficiálna stránka filmu: National Treasure 2: Book of secrets

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia

p.s. chvalabohu, že tam hrá znova Abigail (Diane Kruger), aspoň sa je na čo dívať :)
p.s.2 nezabudnite na novinku v recenziách Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

11 augusta 2008

Lovci pokladov: Honba za pokladom Templárov

To slovo honba tento film dokonale vystihuje. Stále sa naháňajú za pokladom a to nie hocijakým, ale za pokladom Templárov. Ten v minulosti často menil majiteľov a tak zväčšoval svoju hodnotu.
Dej filmu sa odohráva v USA. Na začiatku uvidíme úryvok z minulosti hlavného hrdinu Bena Gatesa (Nicolas Cage). Potom sa ocitá niekde na zasneženom mieste, kde nachádza loď.

K deju nemám veľmi čo napísať. Po ukradnutí Deklarácie bude film len o napínavom hľadaní kľúčov, ktoré ich zase posielajú hľadať ďalšie kľúče, ktoré... . No a popri tom hľadaní zažívajú rôzne akčné chviľky, keď sa ich bývalí parťáci snažia dostať.
Ben, jeho otec, Riley a krásna ochrankyňa Deklarácie Abigail (Diane Kruger) utekajú jednak pred FBI aj pred Benovými bývalými parťákmi. Tí ich však chytia a využijú na to, aby sa dostali k pokladu. Avšak Ben aj s jeho otcom vedia niekedy dobre klamať a to, kam sa až dostali si pozrite vo filme.


Mne osobne tento film pripomína mix Indiana Jonesa a Da Vinciho kódu. Tieto 3 filmy sú navzájom späté. Lovci pokladov mierne opakovali po Indym, Da Vinciho kód zas opakoval po Lovcoch. Lovci pokladov sú teda stredná cesta. Tá býva väčšinou najlepšia. Tento film v sebe spája akciu a dobrodružstvo spolu s hľadaním a odkrývaním tajomstiev histórie. Samozrejme, že sú vo filme veľmi nudné pasáže, ale našli sa aj miesta, kde som sa riadne zasmial. Bola to taká oddychovka, pretože tu neboli nejaké extra špeciálne efekty, žiadne zveličovanie ľudských síl a podobne, preto to vyzeralo aj celkom reálne. Už sa teším, kedy si pozriem dvojku.


Žáner: Dobrodružný/akčný

Dĺžka: 130 minút

Krajina pôvodu: USA

Rok: 2004

Réžia: Jon Turtletaub

Hrajú: Nicolas Cage, Diane Kruger, Sean Bean, Justin Bartha

Moje hodnotenie: 7/10


Oficiálna stránka filmu: National Treasure

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia


p.s. nezabudnite na novinku v recenziách
Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

09 augusta 2008

Etický kódex bloggera

Po zvážení viacerých okolností a po niekoľkých zaujímavých príhodách v minulosti som sa rozhodol odštartovať malú kampaň, ktorá má priniesť čistotu medzi blogy.
Je pravdou, že blog je miesto, kde si autor môže písať, uverejňovať a vkladať takmer čokoľvek. Všetko však má aj svoje pravidlá. Napríklad nemôžete umiestňovať nevhodný obsah, ak ste to nenahlásili vopred, nemali by ste ani porušovať autorské práva a podobné veci. Pravidlá sa však často porušujú a niekedy aj vtedy, keď nechceme. Existujú však rôzne kódexy, ktoré môžete dobrovoľne podpísať a ukázať tak svojím zákazníkom (v prípade obchodných kódexov) alebo návštevníkom blogu, že ste seriózny človek a že stránka, ktorú navštívili im dáva nejaké záruky. Ja som vytvoril Etický kódex bloggera (ďalej EKB). Nájdete ho na konci tohto článku. Podľa mňa bolo načase vniesť trocha morálky medzi blogy. Jednotlivé body kódexu som sa snažil písať zrozumiteľne a snažil som sa brať ohľad na všetky faktory súvisiace s daným bodom. Samozrejme človek je tvor omylný, preto je tento kódex flexibilný a vyhradzujem si právo kedykoľvek ho meniť pre potreby skvalitnenia.
Načo vlastne tento kódex slúži? Slúži len na to, aby návštevníka upozornil, že sa dostal na blog, ktorý rešpektuje určité pravidlá a snaží sa ich dodržiavať.
Ako sa zapísať ku kódexu? Najjednoduchšie riešenie je takéto: Dovoľujem každému, kto sa chce zapojiť, aby si znenie kódexu skopíroval na svoje stránky. Avšak chcem, aby bolo jeho znenie pôvodné a nič sa v ňom nemenilo. Ak máte výhrady alebo návrhy na vylepšenie jednotlivých bodov, tak ich napíšte do komentára k tomuto článku, mne na mail, na oficiálnu stránku kódexu alebo pri uverejňovaní na svojom blogu napíšte výhrady do článku, ktorý pripojíte ku EKB. Ďalej k EKB uveďte aj moju mailovú adresu (etickykodexbloggera@gmail.com) a oficiálnu stránku EKB (www.etickykodexbloggera.blogspot.com), pre prípadné návrhy návštevníkov vášho blogu. Nežiadam o žiadne zverejňovanie adresy môjho blogu, toto nie je reklamná kampaň. Taktiež EKB nevyužívajte ako reklamu. Na to, že ste zapísaný v EKB, upozornite návštevíkov svojho blogu nejakým textom na blogu, nie však na iných blogoch upozorňujúc na váš blog. Ak sa ozvete mailom, tak budete taktiež zverejnení aj na oficiálnej stránke EKB a to vám bude takpovediac odmenou. Ak nespĺňate niektorý z bodov v EKB a chcete sa zapojiť do projektu, tak je slušné upozorniť návštevníkov, že vy len propagujete projekt a nie ste v ňom, alebo v ňom môžete byť, musíte však upozorniť, ktorý bod nespĺňate a je len vo vašom vlastnom záujme splniť daný bod. Dosť však už o projekte. Všetko by malo byť vysvetlené, tak môžeme prejsť ku zneniu EKB:

1.Autorské práva
Nebudem porušovať autorské práva kopírovaním akéhokoľvek materiálu z iných stránok na svoju stránku (videá z Youtube sa nerátajú). Ak chcem napísať niečo o tej istej téme, tak to napíšem sám, alebo uvediem len krátky úryvok z článku, ku ktorému pripojím adresu zdroja a prípadne aj svoj komentár.

2.Slobodná vôľa
Návštevník má právo na vlastné slobodné rozhodnutia, teda ho nebudem nútiť písať komentáre alebo podobné veci (návštevná kniha, chat) na svoj blog. To isté platí aj o vašich spriatelených blogoch. To, že sa niekto rozhodol byť váš spriatelený blog neznamená, že musí povinne zanechávať komentáre alebo povinne pravidelne navštevovať váš blog. Ak chcete, aby návštevník zanechal komentár, píšte to formou: „Ak chcete, môžete zanechať komentár...“ alebo „Ak vás téma zaujala, tak sa vyjadrite v komentároch...“Avšak forma: „Ak chcete byť môj spriatelený blog, tak mi musíte zanechať komentár...“ nevyhovuje.

3.Spriatelené blogy
Každý si vzťah spriatelených blogov vysvetľuje inak, niektorí dokonca nevedia, čo to je. Podmienky si môže stanoviť každý sám a mala by to byť vzájomná dohoda. Všeobecne by však malo platiť, že podmienky sú pre obe strany rovnaké. Taktiež nútiť vlastníka spriateleného blogu, aby navštevoval ten váš, je neetické (viď. 2.Slobodná vôľa). Spriatelenie blogov znamená vlastne vzájomné uverejnenie adries na spriatelený blog na oboch blogoch a to viditeľne na hlavnej stránke blogu, nie na podstránkach ani v článkoch. Ostatné podmienky závisia na dohode oboch strán, nemali by sa však vymykať pravidlám všetkých bodov EKB.

4.Obsah článkov
Ten by mal byť ľubovoľný, lebo iba tak sa docieli pestrosť blogov. Ale aj tu existujú podmienky. Neuverejňujte neslušné alebo necenzurované články, neviete, kto všetko váš blog číta. Ak však chcete uviesť necenzurované články, upozornite na to návštevníka na začiatku článku, alebo ak bude mať celý váš blog obsah nad 18 rokov, upozornite na to v záhlaví blogu. Taktiež propagovanie určitých produktov, ktoré škodia zdraviu alebo ubližujú iným je nehumánne, ale to nezaručuje ani kódex. Pokiaľ hlásate extrémistické prvky, na to je tu zákon. Pokiaľ sa len prikláňate k nejakej skupine, to je vaša vec, takže na to nestačí ani EKB. Samozrejme existujú aj smiešne videá a pod., ktoré majú nevhodný obsah, ale pokiaľ je to v rámci zábavy, tak je to v poriadku.

5.Reklamy na blogu
Môžete si uverejňovať akékoľvek reklamy a linky na zaujímavé stránky, ale nemalo by to byť v rozpore s bodom číslo 4.

6.Ankety, súťaže
Pokiaľ uverejňujete na blogu nejakú anketu z iného zdroja, overte si pravosť a vždy uveďte zdroj, odkiaľ anketa je. Ak vytvárate anketu sami, zabezpečte dôkladné vysvetlenie všetkých možností a dobrú viditeľnosť ankety, aby mali právo vyjadriť názor všetci. Pravosť ankety nemáte ako dosiahnuť, pretože sú nástroje, ktoré umožňujú hlasovať viackrát. Ak sa vám budú výsledky ankety zdať podozrivé (napr. 100% za možnosť A a hlasovalo vraj 50 ľudí) vyjadrite svoje podozrenie v článku a upozornite návštevníkov, že anketa mohla byť zmanipulovaná. Ak organizujete nejakú súťaž, zabezpečte jej férovosť. Súťažiaci by si mal byť istý, že nebude podvedený. Ak sľúbite nejakú odmenu v súťaži, tak ju aj výhercovi dajte. Pokiaľ existuje možnosť, ako v súťaži podvádzať a vy to nemáte ako obmedziť, upozornite návštevníkov, že súťaž môže byť zmanipulovaná (neprezraďte im však ako).

7.Kvalita
Ak využívate blog ako predajné miesto, zabezpečte dostatok dokumentácie k ponúkaným výrobkom, ich kvalitu a taktiež reklamáciu. Ak ste podnikateľ, tak sa musíte riadiť zákonmi. Ak však ponúkate tovar len tak a nemáte 18 rokov, je to protizákonné, ale pokiaľ to robíte, tak dbajte na spokojnosť zákazníka a zabezpečte všetko, čo vám stanovuje zákon.

8.Komentáre, chat, návštevná kniha, iná komunikácia
Návštevník komunikuje s autorom blogu pomocou týchto nástrojov (ak ich ponúkate). Nemažte žiadne údaje, ktoré tieto služby obsahujú. Výnimku tvorí nevhodný obsah (nadávky, spam,...) V žiadnom prípade nemažte komentáre alebo ďalšie prvky, ak obsahujú kritiku. Mali by ste byť vďačný za každú objektívnu kritiku, ktorá prispieva k zlepšeniu vášho blogu. Len pre to, že nesúhlasíte s touto kritikou, ju nemažte. Návštevník má právo na slobodné vyjadrenie sa k blogu a ostatní majú právo to vidieť (viď. č.2).

9.Klamanie návštevníka
Na blogu neuvádzajte žiadne klamlivé informácie, ktoré návštevníka zavádzajú. Nepíšte, že je váš blog aktualizovaný denne, keď to nemôžete splniť. Existuje mnoho príkladov klamania na blogu. Samozrejme niektoré situácie sa nedajú predvídať a vznikne tak nechcené klamstvo, ktoré však jednoducho ospravedlníte článkom alebo príspevkom v chate.

10.Právo návštevníka vs. právo bloggera
Blog samozrejme patrí bloggerovi, preto väčšie práva má blogger. Avšak blogger podpísaný pod tento kódex nesmie porušiť základné práva návštevníka spomínané v predchádzajúcich bodoch. Čo nie je napísané tu, je povolené. Všeobecne však platí, že všetko, čo je proti základným humánnym, etickým a morálnym pravidlám na blog nepatrí.

11.EKB má flexibilný obsah, mám teda právo ho meniť v záujme zlepšenia a pridávať nové body na základe podnetov od návštevníkov alebo ďalších osôb. Blog, ktorý sa podpísal pod tento kódex, sa zaväzuje dodržiavať pravidlá v ňom obsiahnuté a ak ich nebude dodržiavať, dostane sa na čiernu listinu neetických blogov, ďalej len blacklist (BL). BL bude uverejnený ako zoznam odkazov, ktorý sa bude aktualizovať a bude sa nachádzať na mojej oficiálnej stránke EKB. Návštevníci mi môžu posielať na mail podnety a ja to preverím. Môj mail je etickykodexbloggera@gmail.com . Pre zapojenie do projektu skopírujte body na svoj blog, uveďte moju mailovú adresu, oficiálnu stránku EKB a nemeňte žiaden bod EKB. Prípadné otázky adresujte na môj mail. Autorom tohto kódexu je ©Johny. Oficiálnou stránkou EKB je http://www.etickykodexbloggera.blogspot.com.

Ak chcete podporiť tento projekt, tak skopírujte na svoj blog len očíslované body, zvyšok som písal len ja ako doprovod k EKB. Zapojenie sa je dobrovoľné a uvítam každého nového bloggera v projekte a každý návrh na zlepšenie. Ešte je čo meniť, ale časom sa projekt vypracuje. Existujú aj podobné projekty ako Nekopírujem, ale tie nezhŕňajú všetko a nie sú konkrétne pre blogy. Niečo o autorskom práve je spomínané v tomto článku na Martyho blogu. Oficiálna stránka EKB je http://www.etickykodexbloggera.blogspot.com .
Ak ste sa teda rozhodli zapojiť do projektu, zanechajte na seba link v komentároch, aby ste boli príkladom pre ostatných a ja váš blog tiež navštívim ;-). Dúfam, že tento projekt uľahčí návštevníkovi pobyt na blogoch a že prinesie podporu pre čestných bloggerov.

Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

08 augusta 2008

Gabriel-anjel pomsty

To, že mám notebook mi umožňuje zahnať nudu aj na iných miestach ako doma. Takže dnes som si ho zbalil do tašky, pridal niekoľko filmov a na chate som začal pozerať filmy. Zaujal ma hlavne tento film.
Najhoršie na chate je, že tu nemám oddelenú izbu, takže ma rušili rodičia svojou chôdzou a ja ich zvukom z filmu. Najhoršie bolo, keď otec vtrhol do chaty a vo filme hovorili:" Tak co, nevykou*íš mi ho krásko?" Otec na mňa iba pozrel a povedal: "Čo to pozeráš preboha?"
Tak som mu vysvetlil, o čom film je, a vám to vysvetlím tu, v recenzii.


Text na začiatku filmu vám oznámi, že existuje svet ľudí, peklo, nebo a niečo medzi tým, takzvaný očistec. Duše mŕtvych, ktoré sú v očistci, nepatria ani peklu, ani nebu, a anjeli pekla a neba proti sebe veky bojujú o nadvládu nad dušami. Každá zo strán vždy pošle jedného archanjela, aby sa stretol v súboji so súperom. Padlí anjeli sa premenia na ľudí a žijú v meste. Ak v ňom nájdu smrť, ich duša už nemá šancu na záchranu.
Takto padlo už 6 zo 7 archanjelov z neba a nad mestom má vládu temná sila. Poslednou šancou neba je archanjel Gabriel. Je vyslaný do mesta, kde sa má stretnúť v súboji so Sammaelom.
Hľadá najprv padlých anjelov. Prvého nájde Uriela, ktorý ho ako-tak oboznámi so situáciou v meste a prezradí mu, kde sa nachádza Amitiel. Nájde ju a zachráni ju. Ona ho zas privedie k ďalším 2 archanjelom, k Ithurielovi a Raphaelovi.
Gabriel samozrejme popri hľadaní padlých anjelov neba zabíja padlých anjelov pekla. Sammael je však kľudný a drží sa vyčkávacej stratégie. Gabriel využíva svoju silu na vyliečenie padlých anjelov, aby mu pomohli. Po ďalšej smrti pekelného anjela sa však Sammael naštve a začnú sa čistky aj zo strany temna.
Teraz už Gabriel nemá na výber a musí pomstiť smrť svojich bratov a stretnúť sa v záverečnom súboji so Sammaelom.
Na konci filmu sa dozvieme zaujímavé informácie o archanjelovi Michaelovi a aj to, či mesto zostane pod temnotou, alebo sa opäť vráti k svetlu.


Posledných 10 miút filmu pôsobí veľmi zaujímavo, pútavo a dojímavo. Film nám predstaví pár múdrych myšlienok a ukáže nám povahu ľudí ako aj plnenie si povinností. Hoci sa tento film odohráva v tmavom pustom meste, ale dej je zaujímavý, prináša aj poučné veci. Nie je to len o zabíjaní anjelov a nevinných ľudí, ale aj o myšlienke. Hlavný je samozrejme rozpor medzi dobrom a zlom, ale taktiež v rozpore sú aj city a povinnosť. Medzi zaujímavé efekty patrí zmena farby očí anjelov a obloha nad mestom. Hudba k filmu ma však veľmi nezaujala. Hodnotenie tohto filmu bude pre mňa dilema, pretože ak mám tento film porovnať s predchádzajúcimi filmami, je príbehovo zaujímavý a dramatický, ale inak nezaujme hudbou ani veľkými zmenami.Žáner
: Fantasy/akčný

Dĺžka: 109 minút

Krajina pôvodu: Austrália

Rok: 2007

Réžia: Shane Abbess

Hrajú: Andy Whitfield(Gabriel), Dwaine Stevenson(Sammael), Samantha Noble(Amitiel)

Moje hodnotenie: 7/10


Oficiálna stránka filmu: Gabriel

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia


p.s. nezabudnite na novinku v recenziách
p.s.2 fakt moderný fight anjelov :D Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

07 augusta 2008

Slovenské banské múzeum

Aby som vám priblížil, kde som sa celý mesiac júl "flákal", rozhodol som sa napísať tento článok.
Nespomeniem tu žiadne mená, aby sa niekto neurazil a dám sem len fotky z vonku, aby som nenarušil to tajné čaro bane.

logo Slovenského banského múzea


Môj prvý deň v práci bol 1. júl. Mal som veľké obavy, pretože predtým som bol v bani len raz a nevedel som cestu. Našťastie sme mali aj spolu s druhou brigádničkou možnosť ísť do bane znovu s lektorom a tak získať orientáciu v bani a vypočuť si jeho výklad. Zaujímavé je, že vždy sa odbočovalo doľava.
Potom ma čakala moja prvá prehliadka. Na začiatok som chcel zvolať ľudí a snažil som sa zakričať: "Kto chce ísť do bane, nech ide so mnou!" Namiesto toho som zakričal:"Kbf chfe uižť do bane...!" Takže o srandu bolo postarané :D. Prvé 3 dni boli celkovo o zvykaní si na nové podmienky a o učení sa. Vlastne niečo nové som sa učil celý mesiac. Keďže my, mladí brigádnici sme vhodný ako pokusné králiky, náš vedúci nám pridelil experiment-pozeranie krátkeho filmu o baníctve.Prehliadka sa týmto predĺžila až na 90 minút.
Každý deň som v bani prešiel minimálne 3x 1200 metrov v bani + 6x 128 schodov + bežná chôdza + cesta domov 2x 2000 metrov. O kondičku mám teda postarané.
Zažil som tu aj množstvo príjemných chvíl...či už v podobe rozhovorov s kolegami alebo v podobe návštevníkov. Mal som veľa zahraničných hostí, treba spomenúť štedrých Holanďanov, vtipných Čechov, ...Škótov, pekné Rusky. Najpútavejší bol rozhovor s ruskou devou Nastasjou...nejako záhadne sme sa dorozumeli angličtinou a keď to nešlo...tak aj slovenčino-ruštinou :D. Najväčšia zábava bola s českými turistami, poprípade so študentami zo Slovenska ale aj z celého sveta.
Avšak našli sa aj temnejšie momenty. Boli chvíľky, keď som sa ledva premáhal. Keď vám niekto zíva pred tvárou a ešte si nezakryje ústa, tak čo si pomyslíte? Alebo keď je niekto otočený chrbtom a vy rozprávate? Deťom odpúšťam ich správanie, pretože 50% detí nevie, ani kde sú a o čo sa jedná, a 50% detí tam prišlo z donútenia rodičov alebo vedúcich táborov, takže tí nemali na výber. Ale keď už to nezaujíma človeka, ktorý si za to vedome zaplatil, tak na čo to robil??? :). Klincom do rakvy lektora je, ak sa ho spýtate na niečo, čo už 3x hovoril a dáte to do vety tak, že to znie ako nezmysel.
Poďme sa však vrátiť k pekným chvíľam. Pár jedincov predsa nemôže pokaziť celkový dojem. S kolegami a kolegynkami :) bola vždy zábava. Po čase sme si na seba všetci zvykli, ale prišlo lúčenie. Jeden krásny večer sme si všetci sadli, otvorili **** a vychutnávali posledné spoločné chvíľky. Ja som mal tú česť ostať robiť až do konca mesiaca. Mohol som tak privítať aj ďalšich lektorov, ktorí sa prišli priučiť remeslu. Touto cestou im prajem veľa šťastia!
Teraz by mal nasledovať koniec. Lenže myšlienky mi to nedovolia :). Musím sa vrátiť ešte k návštevníkom. Najviac lektora poteší, ak má vtipných a zhovorčivých návštevníkov, to je potom skvelá atmosféra. Poteší taktiež aj odkaz zanechaný v návštevnej knihe, ktorú som si každý deň čítal. Najviac zo všetkého však poteší vďaka v očiach postihnutých návštevníkov. Mal som tú česť sprevádzať mentálne postihnutých turistov z Holandska. Bola s nimi oveľa väčšia zábava ako s inými návštevníkmi a oni si baňu užívali, doslova si vychutnávali každý exponát a celý výklad, dokonca sa aj pýtali a boli to otázky k veci. Najlepšie však boli ich vďačné pohľady a slová na konci prehliadky, ako aj odkaz v návštevnej knihe: Thank you-Netherlands. V tomto momente si človek uvedomí, že práca, ktorú vykonal priniesla niekomu radosť a nebola teda zbytočná, to je cieľom každého lektora.
Tieto slová už boli konečné a dúfam, že takúto možnosť stráviť niekde čas budem mať aj o rok. Získal som mnohé vedomosti, ale čo je lepšie, získal som aj veľa skúseností.

vstupná budova-2.poschodie=naša lektorská miestnosť
vstup do bane=chlad naháňa návštevníkom strach :D
tak toto som prekonával každý deň viackrát
toto dodržujte, ak sa chcete vrátiť živí :)

p.s. pozdravujem všetkých pracovníkov SBM v skanzene!
p.s.2 tento článok je vzdaním úcty ku všetkým v SBM a je to aj vďaka návštevníkom, a vlastne všetkým. Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk

06 augusta 2008

Vexille 2077

Nedávno som pozeral japonský film Casshern. Bolo to otrasné a tak, keď som začal pozerať tento ďalší japonský film, ktorý je navyše animovaný, tak som si myslel, že ho ani nedopozerám.Ale teraz k príbehu. Na začiatku rozprávač stručne vysvetlí dej, to, čo sa stalo vo vzťahu medzi OSN a Japonskom. USA sa snaží zistiť, ako vyzerá územie Japonska po 10 rokoch. Pred 10 rokmi totiž Japonci vymysleli ochranný štít.
Tímu Sword sa podarí týmto štítom preniknúť a ďalej musia prečkať 3 minúty, aby odoslali satelitné fotky do USA. Ich akcia je však odhalená a tím sa rozdelí. Veliteľ tímu Leon sa dostane do zajatia, Vexille je zachránená obyvateľmi Japonska a ostatní členovia sú mŕtvi.


Vexille sa stáva členkou odboja proti robotickej firme Daiwa, ktorá ovládla Japonsko a chce ovládnuť celý svet pomocou androidov.
Medzitým v USA zistia, že v Japonsku už nie sú živí ľudia, ale iba androidy.
Veliteľka odboja Maria má plán, ale zrada z najbližších kruhov ho prekazí a Maria s Vexille sa stávajú zajatkyňami.


Koniec filmu bude dramatický a plný zvratov a preto viac neprezradím.Najviac na tomto filme sa mi páčila hudba, ktorá nádherne dotvárala príbeh a autori naozaj vybrali správnu hudbu pre správnu časť filmu. Taktiež japonské animácie nemajú chybu. Nepatrím síce medzi obdivovateľov japonského "anime", ale toto bola naozaj pecka. Najlepšie scény boli priamo v akcii...hlavne scéna s červami pri bráne ostrova. Nemám výhrady ani voči deju filmu. Sci-fi síce nie je moje naj, ale téma tohto filmu vyzerá byť reálna. Nie je tam opísaná ďaleká budúcnosť, takže sa raz môžme dočkať aj toho, že sa ešte budeme smiať, ako si kedysi predstavovali budúcnosť a my budeme už v nej :D. Odporúčam pozrieť si tento film, aj keď na začiatku je to trocha nudné, ale oplatilo sa čakať na niektoré scény, ktoré ma doslova pripútali k pohovke.


Žáner: Animovaný/sci-fi/akčný

Dĺžka: 109 minút

Krajina pôvodu: JP

Rok: 2007

Réžia: Fumihiko Sori

Hrajú: toto odpadá, lebo je to animované a dabing pôvodný neostane.


Moje hodnotenie: 8/10


Oficiálna stránka filmu: Vexille 2077

DVD obal: Obal

Iná recenzia: Recenzia


p.s. nezabudnite na novinku v recenziách. Pokračovať v čítaní...
pošli na vybrali.sme.sk
Oficiálny e-mail: MGPJohny@gmail.com
Kopírujte len s mojím povolením alebo uveďte zdroj.

Johny ©2008-2009